Наша історія

На початку 2015 року, директивою Міністра оборони України, під номером 281/з, було створено робочу групу по вдосконаленню та реформуванню системи матеріального забезпечення МО та ГШ Збройних сил України.

До листопада 2015 року, працюючи виключно на волонтерських засадах групою запропоновано нормативно-технічну документацію для переходу ЗСУ на новий рівень матеріального забезпечення згідно стандартів НАТО. В рамках цієї роботи групою розроблено склад Бойового Єдиного Комплекту (БЄК) та Бойового Спеціального Комплекту (БСК) – уніфікованих комплектів спорядження для військовослужбовців ЗСУ.

В жовтні 2015 року на базі напрацювань групи 281/з Міністерством оборони України було створено окремий структурний підрозділ – Центр розвитку та супроводження матеріального забезпечення (ЦРСМЗ) ЗСУ. В листопаді 2015 року група 281/з увійшла в склад ЦРСМЗ як Відділ розробки речового майна, та контролю якості. 

Спеціалістами групи проведено аналіз системи розробки, стандартизації та контролю якості при постачанні предметів речового майна для потреб Збройних Сил України.

Опрацьовано, погоджено та передано через Адміністрацію Президента України для розгляду і впровадження Верховною Радою України законодавчі ініціативи що до змін діючого Законодавства у сфері регулювання Норм матеріального забезпечення військовослужбовців. Зміни до Законодавства були проголосовані Верховною Радою та вступили в силу. Дані зміни дозволили Міністерству Оборони затверджувати Норми матеріального забезпечення військовослужбовців без додаткових погоджень з іншими міністерствами та відомствами.

Спеціалістами робочої підгрупи була створена і запропонована сучасна система контролю якості з обов’язковою трьохступеневою перевіркою показників якості, які зазначені у нормативних документах МОУ при проведені державних закупівель.

Спеціалісти робочої підгрупи організовували та брали участь у офіційному візиті до Центру розробки та стандартизації військової форми одягу , спорядження, засобів індивідуального захисту та персонального озброєння Армії США ( PEO SOLDIER US ARMY) Вашингтон, США.

 

Розроблено робочою підгрупою/Центром розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ, погоджено встановленим порядком з усіма структурними підрозділами МО та ГШ, та затверджено наказом Міністра оборони №664 від 01.12.2015р. нові Норми матеріального забезпечення військовослужбовців ЗСУ що до забезпечення польовою формою одягу, спорядженням та засобами індивідуального захисту. Бойовий Єдиний Комплект (БЄК) та Бойовий Спеціальний Комплект (БСК).

Розроблено та затверджено встановленим порядком (у складі робочої групи) – 25 нормативних документів (Технічних умов, Технічних специфікацій).

Розроблено та затверджено встановленим порядком (у складі ЦРСМЗ ЗСУ) – 12 нормативних документів (Технічних умов, Технічних специфікацій, Технічних завдань).

А також було розпочато процедуру затвердження встановленим порядком ( у складі ЦРСМЗ ЗСУ) – 10 Технічних умов, Технічних специфікацій)

Спеціалістами робочої підгрупи було ініційовано прийняття у якості відомчих Стандартів Міністерства оборони України сімнадцяти Стандартів НАТО ( STANAG) які надважливі для розробки , стандартизації та контролю якості військової форми одягу, індивідуального спорядження та засобів індивідуального захисту військовослужбовців.

 

Першого березня 2016 ми закінчили роботу у складі Міністерства оборони України та заснували власну групу розробки.