Огляд шкарпеток SHS

Часто серед професійних військових і туристів можна почути фразу – взуттєвий комплекс. З взуттям питання зрозуміле, будь-яка людина якій доводилося довго проводити час на природі, «в полях», в різних погодних умовах, з декількома десятками кілограм спорядження за спиною скаже, що пункт номер один в екіпіровці – це взуття. Але для досягнення максимального ефекту комфортної ходи і мінімізації можливості отримання травм у вигляді мозолів, запреванія, появи грибка, необхідно використовувати правильні шкарпетки. Правильно підібране (під завдання) взуття і шкарпетки і складають взуттєвий комплекс.

Мені чекала поїздка на три доби в ліс, прогноз погоду не радував, обіцяли перепади температури від 32 до 20 і дощі. Взуття я вибрав своє штатне – трекінгові черевики Lowa Zephur GTX MID TF, а ось шкарпетки вирішив спробувати нові. Вибір припав на трекінговий носок SHS (Summer Hiking Sox) від військового бренду P1G-Tac, розробленого Групою 281/z. Чому саме ці шкарпетки? У мене вже є досвід використання шкарпеток SDS (Summer Day Sox) розроблених цією ж групою і якими я задоволений. SHS мають середню висоту, достатню для використання їх з більшою частиною сучасних трекінгові / хайкінгових черевиків. Що для цього походу мене повністю влаштовувало.

Синоптики не підвели і погода дійсно «стрибала» усі три доби, від сухої та спекотної до дощової і прохолодної. Черевики знімав лише кілька годин в момент відпочинку і сну, шкарпетки залишав на ногах. SHS зверху були трохи вологі, але по факту нога залишалася сухою. За весь час експлуатації шкарпетки жодного разу не сповзли, і утворили складок. Повернувшись додому і знімаючи взуття був готовий до різких, неприємних запахів, але і тут SHS проявили себе з кращого боку. Був несильний запах вогкості, але чудес не буває і носити три доби практично не знімаючи взуття – не кожні шкарпетки таке переживуть.

Як це все досягається? По-першу чергу якістю матеріалів і продуманістю конструкції. Склад SHS: 70% бавовни, 25% поліаміду (нейлону) і 5% еластану. Багато виробників використовують замість поліаміду, поліестер, що є дешевим аналогом нейлону, але найчастіше це погіршує характеристики виробу. У шкарпетках це проявляється у терміні експлуатації, появі неприємних запахів, тактильними відчуттями.

Конструкція, як і личить трекинговим шкарпеткам, теж має ряд особливостей. Посилено зони, які схильні до найбільших навантажень та стирання, а саме: п’ята, стопа, носок. Махра в нижній частині SHS забезпечує додаткове підсилення, виведення вологи і додає комфорт під час ходи. Конструкція верхньої частини носка забезпечує виведення надлишкового тепла, що не дає нозі зопрівати. В районі підйому ступні розміщена резинка, яка відповідає за щільне прилягання носка до ноги, не дає йому «їздити» і тримає форму протягом усього терміну експлуатації. Конструкція горловини у SHS виконує кілька функцій – утримання шкарпетки на нозі, виводення надлишкового, тепла і вологу.

Підводячи підсумок, SHS (Summer Hiking Sox) це відмінний вибір шкарпеток під туристичне, військове і цивільне взуття для використання в теплу пору року.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *