Огляд шкарпеток польових SDS

Шкарпетки польові SDS (Summer Day Sox)

ресурсом secretsquirrel.com.ua

Summer Day Socks (SDS) від P1G-Tac® – шкарпетки від українського польового бренду, оптимізовані під застосування важкого взуття в літній період часу.

Той, хто за службовим обов’язком або захопленням, проводив цілий день «на ногах» або долав значні відстані у важкому польовому взутті, знає ціну хорошим шкарпеткам. Саме шкарпетки, багато в чому, здатні згладити недоліки неякісного взуття та зміцнити переваги якісної. Що таке трекінгові черевики знає вже багато хто, а ось що таке треккингові шкарпетки ми і будемо розбиратися сьогодні на прикладі Summer Day Socks від P1G-Tac®, які володіють наступними особливостями:

  • Добре вбирання і швидке розподіл вологи по площі.
  • Зональне плетіння, що знижує знос в контактних зонах.
  • Частковий компресійний ефект.
  • NIR-захист від засвітки в приладах нічного бачення.
  • Основний матеріал: 75% бавовна, 20% нейлон, 5% еластан

Доступні кольори: Foliage Green.
Далі в огляді представлені шкарпетки Summer Day Socks від P1G-Tac® в єдиному поки доступному кольорі Foliage Green.


Отже, трекінгові шкарпетки, якими і є Summer Day Socks від P1G-Tac®, повинні виконувати наступні функції:

  • Зниження механічних впливів – тривала ходьба пов’язана з навантаженням на ноги і стопи, якє більшою мірою приймає на себе взуття. Шкарпетки ж повинні гасити частину вібрації і протидіяти розвитку мозолів, натертостей і будь-якого дискомфорту пов’язаного з рухом ноги всередині взуття.
  • Відведення надлишкової вологи – хочете ви того чи ні, а ваші ноги потіють, особливо при активних фізичних навантаженнях і на тривалих переходах. Розподіл вологи і відведення її подалі від шкіри – ще одна задача для трекінгових шкарпеток.
  • Вентиляція – ще один факт, нерозривно пов’язаний з потовиділенням ніг – це розвиток неприємного запаху всередині взуття. Трекінгові шкарпетки повинні сприяти циркуляції повітря усередині черевиків, що перешкоджає розвитку бактерій і знижує ймовірність утворення неприємного запаху.

Для реалізації цих функцій трекінгові шкарпетки мають необхідний ряд конструктивних особливостей, до розгляду яких ми і переходимо.


У верхній частині Summer Day Socks від P1G-Tac® знаходиться м’яка і в міру еластична горловина висотою близько 9,5 см. Перший сантиметр горловини відвернутий всередину і має двошарову структуру, далі плетіння триває в один шар. Завдяки відвороту шкарпетка комфортно і надійно утримується на нозі, не сповзає і при цьому не заважає  кровотоку.

Висота шкарпетки дозволяє збільшити площу захисту, блокуючи потрапляння пилу, бруду, вологи і дрібних комах до вашої шкіри. Еластичність забезпечує легкий компресійний ефект, поліпшує відтік крові від ніг під час тривалих переходів. При необхідності, еластичність носка і горловини також можна використовувати для підвертання штанів, чому в подальшому ми плануємо присвятити окрему публікацію.

Трохи нижче горловини вишитий логотип групи з реформування матеріального забезпечення МОУ «281/Z», що бере свій початок від директиви Міністра Оборони України. Summer Day Socks від P1G-Tac® став одним з перших елементів польової екіпіровки, який побачив світ у рамках співпраці розробників групи 281/Z і українського бренду P1G-Tac®.


В області гомілковостопного суглоба Summer Day Socks від P1G-Tac® мають полегшене плетіння, що забезпечує максимальну свободу руху в цій області. Плетіння виконано у вигляді дрібних ромбів, які можуть згинатися в декількох напрямках, реагуючи тим самим як на підйом стопи, так і на обертання гомілки. Завдяки цьому навіть в тісно зашнурованих берцах або трекінгових черевиках ви не будете відчувати дискомфорт через утворення складок або натягу шкарпетки в цій області.

П’ятка Summer Day Socks від P1G-Tac® посилена додатковими поліамідними нитками, тому що ця область найбільш схильна до механічних навантажень і витирання при ходьбі.

Вертикальні чорні смуги, які добре видно на фото вище, – ніщо інше, як додаткові повітряні канали, що сполучають внутрішній простір черевик з оточенням та забезпечують вільну циркуляцію повітря. Дані канали сприяють як вентиляції, так і виведенню надмірної вологи.


Ще одна зона підвищеної еластичності знаходиться на середині стопи і повторює собою плетіння горловини шкарпеток Summer Day Socks від P1G-Tac®. Подібний еластик припав мені до смаку ще по використовуваним раніше спортивним шкарпетка, так як забезпечує невелику компресію і підтримку склепіння стопи. Відчутною ця підтримка стає при перенесенні важкого рюкзака або при тривалому пішому пересуванні. Нижче еластика на зовнішній стороні стопи знаходиться вишитий логотип компанії P1G-Tac®.

Мисок шкарпетки, як і п’ята посилений поліамідними нитками, що надає йому додаткову стійкість до витирання.

Як виглядають Summer Day Socks від P1G-Tac® на користувачі можна побачити на фото вище. Висота шкарпетки дозволяє використовувати їх спільно з високим службовим взуттям (HIGH), так і трекінговими черевиками середньої висоти (MID). В обох випадках запас для одвороту шкарпетки і заправки брюк залишається. У бойових умовах, особливо при використанні черевик середньої висоти, не зайвим буде і NIR захист, що блокує відблиски в інфрачервоному спектрі.

На фото нижче зображено використання Summer Day Socks від P1G-Tac® разом з ще одними шкарпетками від того ж виробника – Polar Bear Socks (PBS) від P1G-Tac®, що може послужити непоганим комплексом на холодну пору року.

За підсумками тестового періоду, в ході якого шкарпетки в умовах температур 25-30°С використовувалися спільно з черевиками LOWA Innox GTX MID TF, можу сказати, що Summer Day Socks від P1G-Tac® відмінно справляються з усіма покладеними на них завданнями. Присутня вентиляція, яка сприяє підтримці стабільної температури всередині взуття і перешкоджає розвитку неприємного запаху. Поєднання властивостей використаних матеріалів (75% бавовна: 20% нейлон: 5% еластан), структури з дрібного ворсу і зонального плетіння забезпечує комфорт, захист від мозолів і натертостей, а також швидко і ефективно відводить вологу. Після тривалих переходів або інтенсивних фізичних навантажень шкарпетки злегка вологі, але не мокрі. При цьому вся волога знаходиться на зовнішній поверхні шкарпеток. Шкарпетки, на мою думку, стануть відмінним доповненням для мембранного взуття, а для поліпшення робочих характеристик раджу випрати їх перед початком активного використання.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *