Огляд сорочки тренувальної з коротоким рукавом «FRT-DELTA» (Frogman Range T Polartec Delta).

Від Андрія Кудабєкова

Час тече. Все змінюється.  З давніх давен при виготовленні спортивного та військового одягу використовують сучасні синтетичні матеріали і сумішеві тканини. Кальсони і бавовняні майки – це вже минуле століття. І навіть фуфайки і майки морські трикотажні, ну, так за документами тільняшки називаються, віджили свій час.

Ні, у моряків вони повинні залишатися, але піхоті краще мати щось практичне. Особливо в польових умовах.

фут25

Тільник демаскує, швидко брудниться, швидко намокає і довго сохне. Особливо під бронежилетом.

Чи можу я судити про це? Ну, якщо я свій тільник заслужив ще чверть століття тому, то мабуть можу.

Але якщо хтось вважає інакше – часу не витрачатиму на безглузді суперечки. Носіть тільник, онучі і ватники – це традиції, «дідивоївалі» …

фут2

Рік тому мені випало отримати прототип сорочки  Frogman Range Shirt, який був виготовлений з матеріалу «TF» ( TropiFlex). У забарвленні ­– МТР (MultiCam). Використовую її і досі. Ця сорочка хороша влітку сама по собі, але часом хочеться одягнути щось більш відкрите, особливо під куртку або кітель.

убакс5,5JPG

І днями я став щасливим володарем Сорочки тренувальної польової з коротким рукавом «FRT-DELTA» (Frogman Range T Polartec Delta).

Перше, на що звертаєш увагу, це те, що тканина дуже тонка і що сорочка має дуже малу вагу. У розмірі «М» ваги показали всього 170 грам, тобто зайвого місця в вашому рюкзаку або сумці займати не буде, та й вага виробу незначна.

футболка7

Матеріал – POLARTEC® DELTA ™. Як стверджує виробник: «Це тканинна система охолодження, що складається з радіальних структур і спеціально спроектованої пряжі. Ці структури вплетені по всій поверхні матеріалу і розроблені для розподілу вологи, поліпшення повітропроникності і зниження тертя об шкіру під час руху. Унікальне поєднання гідрофобних і гідрофільних волокон дозволяє POLARTEC® DELTA ™ підтримувати максимальну повітропроникність у вологому стані, в той же час сприяти виведенню надлишкового тепла з організму. »

фут20

Відчуття під час експлуатації опишу пізніше – зараз про зовнішній вигляд.

Матеріал футболки віддалено нагадує дрібну риб’ячу луску або шкіру змії, що само по собі виглядає оригінально. Поверхня тканини зовні і зсередини – рифлена. Забарвлення саме цієї тканини «Олива» при штучному освітленні має коричневий відтінок, а при натуральному – зеленувато-коричневий хакі.

футболка9

Здалося, що оливкового відтінку в забарвленні немає, але особисто мені це дуже припало до душі. Та й вище начальство не матиме претензій за нестатутне забарвлення футболки.

фут23

Комір, так само як і на прототипі, анатомічної форми і щільно охоплює шию, але не викликає дискомфорту.
На зовнішній стороні коміра ззаду, нанесений логотип Frogman – коло і тризуб Нептуна
футболка1

На внутрішній поверхні логотипи P1G-Tac®, 281/Z, Polartec Delta, вказано назву виробу, розміри за стандартами НАТО, країну виробника, склад тканини і рекомендації по догляду за виробом – тобто максимально корисна інформація.

фут11

Футболка викроєна таким чином, що шви знаходяться в тих місцях, де не буде максимального контакту з лямками рюкзака, підтяжками РПС, плечовими та камербандом плейт-керіера

фут21

Шви – плоскі і еластичні, тобто розтягуються так же добре, як тканина, що значно зменшує ймовірність утворення складок і натирання шкірного покриву. Нитки – Coats.

фут29

На лівому і правому рукаві, на плечі, плоскі кишені на блискавці і нашита на них липучка Velcro для кріплення патчів або погона. На лівій кишені – вертикальна 50 мм на 105 мм. У верхній частині кишені нанесений логотип Polartec Delta.

На правому – горизонтальна 50 мм на 80 мм. У нижній частині кишені нашито невеличкий гумовий патч з логотипом розробника 281/Z. На відміну від прототипу, патч виконаний без застосування яскравих кольорів і не виділяється на основному фоні. В кишені вміщаються посвідчення особи, паперові гроші, кредитні картки, запальничка або смартфон.

фут28

Втім, важкий і габаритний предмет носити в кишені незручно через те, що тканина дуже тонка і еластична. Внутрішні габарити кишень не менше ніж 110 мм на 150 мм.

На бігунку зіпера YKK є ще й гумовий брелок на короткому шнурку з логотипом P1G-Tac®, що є практично, і виглядає оригінально.

фут4

В процесі експлуатації спільно з рюкзаком, РПС і бронежилетом, дійсно переконався, що тканину волого-паро-пото-відвідна, приємна на дотик і швидко сохне. При просочуванні потім немає відчуття мокрого одягу, як з бавовняними тільниками або футболками.

При виконанні різних фізичних вправ тканина сорочки розтягується і не сковує рухи. Зручно носити, як на випуск, так і заправляючи в штани.

У кітелі, що має додаткові зони терморегуляції (сітку для вентиляції), з одягненою під нього «FRT-DELTA», по справжньому комфортно.
Тканина чутлива до зачепів «липучки» і при недбалому грубому поводження з виробом, на мою думку, швидко втратить товарний вигляд.
Тканина не вогнетривка та при контакті з відкритим вогнем – розплавиться.

фут22

Ця сорочка не для того, щоб валятися в грязі і радісно хрюкати. Безліч дрібних продуманих деталей, акуратні шви, зовнішній вигляд тканини і зручність під час експлуатації підтверджують, що це справжній фірмовий виріб.

До комплекту, крім безлічі гарних поліграфічних етикеток, входить мішок-сітка з утяжкою з паракорду і пластикого фіксатора, в якому не тільки можна зберігати футболку, але й можна прати у пральній машині.

фут12

Виявлені недоліки:
Матеріал Polartec Delta не є вогнетривким і не виносить недбалого ставлення

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *